Wycieczka do piotrkowskiej firmy OMEGA.

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
zdjęcie
W dniu 15.06.2023r. klasa 2ti2 wraz z wychowawcą panem Dariuszem Siwakowskim oraz opiekunem klasy panem Tomasze Zygierem uczestniczyła w wycieczce klasowej do firmy Omega.
Firma komputerowa Omega działa w Piotrkowie Trybunalskim od 1990r. i jest to jedna z najstarszych firm komputerowych na terenie naszego miasta. Uczniowie zapoznali się z charakterystyką firmy jak i usługami jakie są realizowane w firmie Omega. Klasa została oprowadzona po całej firmie, co niewątpliwie zrobiło wrażenie. W dziale programowania uczniowie mieli możliwość zapoznania się z informatykami programistami oraz specyfiką aplikacjini oprogramowania jakie są tam tworzone, jak i sami mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności jakie nabyli w Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Uczniowie wspólnie z programistami napisali aplikację do kasy fiskalnej oraz dokonali rozbudowy programu nad którym aktualnie dział techniczny pracował.
W kolejnym dziale - wycen i obsługi klienta, uczniowie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami jeśli chodzi o arkusze kalkulacyjne i formuły matematyczne w celu opracowania wycen prac dla przyszłego klienta.
Dział techniczny był kolejnym działem gdzie uczniowie poznali metody serwisowania oraz diagnozowania kas fiskalnych oraz komputerów. W serwisie uczniowie mogli zdiagnozować jakie są przyczyny braku działania komputera.
Cała wycieczka trwała kilka godzin, które szybko minęły. Podczas powrotu uczniowie żywo reagowali na doświadczenia i kontakt z informatykami co niewątpliwie będzie długo wspominane przez uczniów. Takie wycieczki zawsze są dobrą możliwością, aby uczniowie poznali realia w jakich będą się znajdować po zakończeniu nauki w szkołach.
powrót